Top
Wordpress CloudFlare SSL Kurulumu – Cemil Yeşil / Mobile Application Developer
fade
3358
post-template-default,single,single-post,postid-3358,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.3.7,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-grid-1480,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

WordPress CloudFlare SSL Kurulumu

wordpress-ssl-desteği

WordPress CloudFlare SSL Kurulumu

Her WordPress sitesi sahibinin zihninde sayfa hızı ve güvenliği iki konu olmalıdır.

WordPress ve sayfa hızı hakkında 2014’te büyük bir yazı yazmıştık . O zamandan beri sayfa hızı daha da önemli hale geldi. Kullanıcılar sitelerin hızlı yüklenmesini ister; insanların% 30’u sitelerin bir saniyenin altında yüklemesini ister . Ve sitenize uymazsa muhtemelen başka bir yere gidecekler .

WordPress güvenliği daima bir endişe kaynağı olmalı. WordPress kurulumlarının% 70’i saldırılara karşı savunmasızdır , bu nedenle ekleyebileceğiniz her güvenlik seviyesi çok büyük bir kazançtır.

Tek taşla iki kuş almanın bir yolunu mı istiyorsunuz? WordPress siteniz için CloudFlare’yi kurun.

CloudFlare, web siteniz ve ziyaretçileriniz arasında da bir vekil görevi gören bir CDN’dir. Bu ikili hareket CloudFlare’nin her ikisine de izin verir:

 • İçeriği hızla sunun
 • Kötü amaçlı kullanıcıları sitenize ulaşmadan önce filtreleyin

Tek bir pakette, daha hızlı sayfa yükleme süreleri ve gelişmiş güvenlik sağlar. Oldukça harika.

Bu yazıda CloudFlare için bazı avantaj ve dezavantajları tartışacağız ve daha sonra WordPress için CloudFlare’yi nasıl ayarlayacağınızı göstereceğim.

CloudFlare’nin Avantajları

Ortalama olarak, CloudFlare siteleri:

 • İki kat hızlı yükle
 • % 30 daha az bant genişliği kullanın
 • % 65 daha az istek deneyimi

CloudFlare dünya genelinde dağılmış 86 sunucuları var, bu nedenle içeriğiniz her zaman ziyaretçilerinize en yakın yerden yükleyebilir.

CloudFlare da güvenlik seviyenizi aşar:

 • SQL enjeksiyonunu engelleme
 • Mücadele tarayıcıları ve e-posta biçerdöverleri
 • Yorum spamini engelleme
 • Tarayıcı bütünlüğünün sağlanması

CloudFlare’nin Dezavantajları

CloudFlare’in tek büyük negatifliği, artık kendi isim-profil sunucularınızı kontrol etmemenizdir. Şimdi, CloudFlare güvenilir bir şirket, bu yüzden bunun bir anlaşma için çok büyük olduğunu düşünmüyorum. Fakat, CloudFlare denetimini elinde tutmak için kötü niyetli biri varsa, teknik olarak bu denetimi sitenize kod enjekte etmek için kullanabilirlerdi.

Buna ek olarak, CloudFlare herhangi bir kesinti yaşarsa, siteniz sonuç olarak düşecekti.

Yine, bu senaryoların her ikisinin de muhtemel olduğunu sanmıyorum. Ancak, ad sunucularınızın kontrolünü kaybetmek, zihninizin arkasında saklamak için küçük bir ayrıntıdır.

WordPress’de CloudFlare kurulumu

WordPress için CloudFlare yüklemek son derece kolaydır. Aslında, tüm süreci muhtemelen 10 dakikadan kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Çoğu, WordPress sitenizin dışında yapılır, ancak DNS ayrıntılarınızı bir noktada değiştirmek için barındırma / alan adı kayıt hesabınıza erişmeniz gerekir.

CloudFlare hesabı için kaydolun

Yapmanız gereken ilk şey CloudFlare’de bir hesap için kaydolmaktır. Sadece sitelerine gidin ve Kaydol düğmesine tıklayın:

cloudflare kurulum-wordpress-1

Ardından hesap ayrıntılarınızı girmeniz ve Hesap Oluştur’u tıklamanız gerekir :

cloudflare kurulum-wordpress-2

Hesabınızı oluşturduktan sonra, CloudFlare her şeyi yapılandırmak için sizi bir kurulum sihirbazına götürecektir.

Adımları atalım …

Web sitenizin ayrıntılarını ekleyin

Bu adım oldukça basittir. Web sitenize tam URL’yi girip Yalnızca DNS Kayıtlarını Tara’yı tıklayın :

cloudflare kurulum-wordpress-3

Kayıtlarınızı taramak bir dakika kadar sürebilir – endişelenmeyin. CloudFlare kayıtlarınızı taradıktan sonra, ilerlemek için Devam etmeniz gerekir .

DNS kayıtlarınızı doğrulayın

Bu biraz zor gibi görünebilir, ancak yalnızca ana alan adınızın yanındaki turuncu simgesini aramanız yeterlidir:

cloudflare kurulum-wordpress-4

Ne yaptığınızı biliyorsanız, bu sayfada bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak yine de çoğu insan için – turuncu simgesinin birincil alan adınızın yanında olduğunu doğrulamanız yeterlidir.

Turuncu renkli simgenin göründüğünü doğruladıktan sonra, Devam et’i tıklayın .

CloudFlare planınızı seçin

Bu adımda, CloudFlare planınızı seçmeniz gerekir:

cloudflare kurulum-wordpress-5

CloudFlare ücretsiz ve ücretli planlar sunar. Kullanıcıların büyük çoğunluğu için ücretsiz planın fazlasıyla iyi. Size ücretsiz standart CloudFlare hız ve güvenlik iyileştirmeleri sunar.

Bazı özel gereksinimleriniz varsa, ücretli planlardan birini göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Ücretli planlar, güvenlik duvarları, analiz, mobil optimizasyonlar ve benzeri ek özellikler sunar.

Yine, normal bir WordPress kullanıcısıysanız, ücretli bir plana geçmek için herhangi bir acele hissetmemeniz gerektiğini düşünüyorum. Bir işletmeyle işletiyorsanız ve toplam optimizasyon istiyorsanız, bunu düşünebilirsiniz.

Planınızı seçtikten sonra Continue’yu tıklayın .

İsim sunucularınızı değiştirin

Şimdi, CloudFlare arayüzünden bir adım uzaklaşmanızın ilk zamanı. Ad sunucularınızı, diğer bir deyişle DNS’nizi değiştirmek, alan adınızı kaydettiğiniz alan adı kayıt birimine gitmenizi gerektirir. GoDaddy ve Namecheap için kılavuzlar burada , ancak farklı bir alan adı kayıt şirketi kullanıyorsanız, onlar için özel talimatlar almanız gerekir.

Etki alanınızı barındırma sağlayıcınız aracılığıyla kaydettiyseniz, ad sunucularınızı değiştirmek için barındırma arabirimini kullanmanız gerekir.

İsim sunucularınızı değiştirecek alanı bulduğunuzda, geçerli ad sunucularınızı CloudFlare’nin size sunduğu yenilere değiştirin:

cloudflare kurulum-wordpress-6

CloudFlare’yi yapılandırmak kadarıyla. Şimdi, CloudFlare’yi WordPress ile hoş oynamak için bir adım daha tamamlamanız yeterlidir.

Doğru yorum için CloudFlare WordPress eklentisini kurun

Teknik olarak bunu yapmak zorunda değilsiniz, ancak CloudFlare WordPress eklentisi olmadan yorum bölümünüz% 100 düzgün çalışmayacaktır. Bu yüzden, özellikle yapılandırmayı kolaylaştırdığı için hala devam etmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Eklenti olmadan, blogunuzdaki tüm yorumlar aynı IP adresinden geliyormuş gibi görünecektir. Bu, CloudFlare’nin nasıl çalıştığının doğal bir yan etkisi. Kesinlikle ideal değil …

CloudFlare eklentisi bunu düzeltir ve yorumcunun orijinal IP adresini geri yükler. Eklentiyi yapılandırmak kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürecektir.

Eklentiyi kurduktan sonra , eklenti ayarları sayfasında üç bilgi girmeniz gerekecek:

 • Alanınız – “domain.com” olarak girin. “Www” veya başka bir şey eklemeyin.
 • API anahtarınız – Aşağıda nerede bulacağınızı size göstereceğim.
 • API e-postanız – CloudFlare’ye kaydolurken kullandığınız e-posta ile aynı.

İşte CloudFlare API anahtarınızı bulma yöntemi.

Bunu al? Düğmesini tıklatın. Bağlantı:

cloudflare kurulum-wordpress-7

Bağlantılı sayfasında, aşağı kaydırma ve tıklama Görünüm API Anahtarı Küresel API Anahtarı seçeneğiyle:

cloudflare kurulum-wordpress-8

Ardından, API anahtarını eklenti ayarları sayfanıza kopyalayıp yapıştırın ve eklenti ayarlarını kaydetmek için Güncelleme Seçenekleri’ni tıklayın :

cloudflare kurulum-wordpress-9

Hepiniz bitti! CloudFlare tamamen yapılandırılmış ve WordPress sitenizle çalışmaya hazır. Tebrik ederiz.

CloudFlare SEO Etkiliyor mu?

Bazı insanlar CloudFlare’nin SEO üzerinde olumsuz bir etkisi olabileceğinden endişe duyuyorlar. Endişelenmeyin – CloudFlare , arama motorlarının her şeyi düzgün bir şekilde taramasını sağlamak için doğrudan arama motorlarıyla çalıştı . CloudFlare, SEO’nuz üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır.

Son düşünceler

CDN’ler gittikçe, CloudFlare kesinlikle kurmanın en kolay yollarından biridir. Ek güvenlik ve DDoS koruması, onu daha çekici hale getiriyor. Kesinlikle iki milyondan fazla sitenin CloudFlare kullanan bir nedeni var.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Whatsapp İletişim