Top
WordPress Admin Panel Fonksiyonları – Panel Düzenleme Kodları – Cemil Yeşil / Mobile Application Developer
fade
3417
post-template-default,single,single-post,postid-3417,single-format-standard,eltd-core-1.1.1,flow-ver-1.3.7,,eltd-smooth-page-transitions,ajax,eltd-grid-1480,eltd-blog-installed,page-template-blog-standard,eltd-header-standard,eltd-sticky-header-on-scroll-up,eltd-default-mobile-header,eltd-sticky-up-mobile-header,eltd-dropdown-default,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

WordPress Admin Panel Fonksiyonları – Panel Düzenleme Kodları

WordPress Admin Panel Fonksiyonları - Panel Düzenleme

WordPress Admin Panel Fonksiyonları – Panel Düzenleme Kodları

WordPress admin paneline girdiğimde sevmediğim şeydir şu yardım tabı. Nasıl kaldırabileceğimi araştırarak ve sorarak başkalarından öğrendiğim için. Benimde bilmeyen ve wordpresse yeni başlayanlara anlatmam gerektiğini düşündüm. Öncelikle bu yazımda ilk olarak size admin paneldeki yardım tabını nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağım. Zaten çok zor birşey değil.

WordPress Admin Panel Yardım Tabını Kaldırmak

Aşağıda vermiş olduğum kodları temanızın foksiyon.php veya functions.php dosyasına eklemeniz ile paneldeki yardım tabını kaldırmış olacaksınız.

Yardım tabını kaldırıp ekran tercihleri tabını kaldırmamak olur mu ? Ekran tercihleri tabıda bana göre çok gereksiz olan birşey. Benim gibi düşünen ve kaldırmak isteyenlere aşağıda nasıl kaldırabileceğini açıklıyorum.

Şimdide WordPress Logosunu admin panelinden kaldırlarım.

 

Ekran Tercihlerini Kaldırmak
Resimde görüldüğü üzere yazılar, yeni yazı ekle, yazar vesaire vesaire ıvır zıvırı kaldırabilmek için yine ihtiyacımız olan temamızın foksiyon.php dosyası. Yinelemekte fayda var bazı temalarda functions.php olarak görülebilir dosya adı. Fonksiyon kodlarımızı ekleyeceğimiz sayfayı açtıktan sonra içerisine aşağıdaki kodları eklemenizle ekran tercihleri tabını kaldırmış olacaksınız.

Şimdi isterseniz güncelleme uyarısını kaldıralım. Olur ya güncelleme uyarısını görmekten bıkmış arkadaşlarımız olabilir. Bunu nasıl kaldırabiliriz gelin hep beraber öğrenelim.

 

WordPress Güncelleme Uyarısını Kaldırmak

Aşağıdaki kodları fonksiyon.php dosyanıza atarak sürüm güncelleme uyarısını kaldırmış olacaksınız.

Ve son olarak sizlere admin panelin footerında yer alan ” WordPress ile oluşturduğunuz için teşekkürler ” yazısını nasıl kaldırabilirsiniz bunu açıklayayım.

 

Admin Footer Alanındaki Yazıyı Kaldırmak

İşlem çok basit yapacağımız işlem ile isterseniz boş bırakabilirsiniz isterseniz istediğiniz herşeyi ekleyebilirsiniz. Ben oraya blogumun titlesini yazacağım. Siz istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Kodumuzu yine fonksiyon.php içine atıyoruz. Şimdi kodları paylaşma zamanı.

Kendinize ait logonuzu ftp attık dan sonra kendi logonuzun adını login-logo.png adı ile değiştirerek kayıt ediniz.Daha sonra Tekrar çıkış ve giriş yaparak kontrol ediniz.

 

WordPress Giriş Logosunu Değiştirmek 
1-
WordPress giriş logosunu değiştirmek için öncelikle funcitons.php dosyanıza hemen altta verdiğim kodu ekleyin.

2-Ardıdan wordpress admin paneli giriş logosunu hangi logo ile değiştirmek istiyorsanız, kod içerisinde bulunan URL adresini, logonuzun URL adresi ile değiştirin.

3-Logonuzun yükseklik ve genişlik ayarlarını ise yine kod içerisinde bulunan background-sizewidth ve height değerlerini değiştirerek ayarlayabilirsiniz.

Logo resminizin orjinal genişliği ve yüksekliği ne ise bu değerleri de o şekilde ayarlarsanız, logonun en net hali ile görünmesini sağlamış olursunuz. ( background-size ile width yani genişlik aynı olmalı )

Diğer Bir logo Değiştirme Yöntemi ise Logonuzun adını login-logo.png yaparak logo uzantısını PNG olduğuna dikkat ederek ftp ile wp-admin/images klasörü içerisine attığınızda giriş panelinizin resmi değişecektir. Yanlız bunda şöyle bir durum var WordPress güncellemesinde logo eski durumuna geri dönecektir.

Umarım admin panel fonksiyon kodları hakkında derlemiş olduğum yazım işinizi görür. Eklemek istediğiniz, belirtmek istediğiniz düşünceleriniz olursa yorum bırakabilirsiniz.

Tümünü Eklemek İsterseniz


 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Whatsapp İletişim