Cemil Yeşil

2012 den bu yana android developer olarak uygulamarı sıfırdan yazmakta veya müşterilerin var olan uygulamasını geliştirmekteyim. Uygulamaların yaşam döngüsü içinde çalışmasını sağlayarak açık kaynaklı android kütüphaneleri entegre edebilir, api ve push bildirimleri bağlayabilir, uygulamaların web hizmetleriyle entegrasyonu (SOAP, REST, JSON, WEBSOCKET) sağlayabilir, tcp/ip , bluetooth , serial port bağlantılarını kullanarak donanımları haberleştirebilirim ve tüm projeyi versiyonlayarak (git) proje takibi yapabilirim.

Profesyonel olduğum android yazılım haricindede bilgi İşlem sektöründe yapamayacağım iş, araştırma sonucunda çözemeyeceğim problem yoktur. Network Çözümleri (TCP protokolleri, Wan/Lan, Ağ donanımları, Uzak ağ kurulumları), Bilgisayar donanım ve yazılım çözümleri ( Arıza, kurulum, ve toplama).Sistemin ihtiyacına göre yazılım yazabilme ve geliştirebilmekteyim.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bir çok uygulama yapmış olsam da bu gelişen teknolojide hala başlangıçta olduğumu bilmek ve birşeyler üreterek yükselişlerini görmek beni daha çok teşvik ediyor. Yeni bilgiler öğrenme arzum beni bu konuda eleştiriye açık olmaya sevkediyor. Bundan dolayı her zaman daha iyisi olacağını bilir ve yapmaya çalışırım. öğrenemeyeceğim bir dil veya program olmayacağını biliyorum. İmkansız diye birşey yoktur; zaman alan şeyler vardır.

2019 yılında React Native altyapısı ile uygulamaları adnroid ve ios platformlarına yazmaya başladım. Kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Neler Yaparım

Android Native Uygulama Geliştirme

Java ile native olarak mobil uygulamalar geliştirerek bir çok proje yapmış bulunmaktayım.

React Native Uygulama Geliştirme

React Native ile android ve ios projeleri geliştiriyorum.

Wordpres Web Sitesi Yapımı

Wordpres ile kurumsal siteler ve e-ticaret siteleri yapabilir ve seo uyumlu olarak yayınlayabilirim.

Proje Yönetimi

Mobil uygulama veya web projeleri baştan sona sıfırdan yapabilir ve geliştirebilirim.